Przepraszamy, musisz włączyć JavaScript, aby odwiedzić tę stronę.

Piknik międzypokoleniowy „Południowo-Praskie Senioralia”

Senioralia na Pradze w Warszawie.

Współfinansowane przez Samorząd Województwa Mazowieckiego w ramach Samorządowego Instrumentu Wsparcia Inicjatyw Rad Seniorów „Mazowsze dla Seniorów 2023 „Południowo-Praskie Senioralia” odbędą się 16 września od godz. 14.00 w Parku im. Józefa Polińskiego.

 

Poznaj dzielnicę

Piknik to doskonała okazja do zobaczenia dzielnicy w pigułce. Na stoiskach swoją działalność zaprezentują dzielnicowe szkoły, instytucje kulturalne i sportowe, jednostki pomocy społecznej, organizacje propagujące zdrowy styl życia.

 

Zdiagnozuj swoje zdrowie

Wszyscy będą mieli możliwość skorzystania z darmowych badań profilaktycznych w słuchobusie i osteobusie, wykonania pomiaru ciśnienia i zbadania poziom cukru.

 

Zdegustuj

Jeżeli poziom cukru okaże się właściwy będzie można skosztować smakołyków przygotowanych przez uczniów szkól gastronomicznych.

 

Rozerwij się

Na dwóch scenach odbędą się m.in. pokazy fakira, grupy cyrkowej oraz koncert zespołu Loschauturos.

 

Umil czas wnukom

Jeżeli przyjdziecie z wnukami nie będą się nudzić. Organizatorzy przygotowali dla najmłodszych dmuchańce, eurobungee, watę cukrową, popcorn, gry i zabawy.

 

Rozruszaj ciało

Na pikniku działać będzie również strefa sportowo-rekreacyjnej OSiR Dzielnicy Praga-Południe. W strefie każdy bez względu na wiek, znajdzie dla siebie coś ciekawego:

  • Zawody na ergometrze wioślarskim – Ruch wiosłowania na ergometrze składa się z czterech faz: 1. chwytu, 2. przyciągania, 3. odchylenia, 4. powrotu.
  • Tor przeszkód z nagrodami.
  • Strefę gier zespołowych, gdzie dostępne będzie boisko do kometki wraz ze sprzętem, piłki siatkowe itp.