Przepraszamy, musisz włączyć JavaScript, aby odwiedzić tę stronę.

Jak chronić mieszkanie przed złodziejem?

Bezpieczny dom

Jeździmy do sanatoriów, na wakacje, w odwiedziny do dzieci pozostawiając nasze mieszkania i domy na dłuższy czas. Jak je chronić? W jaki sposób powinniśmy zabezpieczyć nasz majątek?

 

Sąsiedzi

Nic tak nie zabezpieczy naszego mieszkania jak czujność sąsiadów. Jeżeli masz do nich zaufanie, poinformuj ich o swoim wyjeździe. Nie irytuj się, gdy sąsiad uchyla drzwi, gdy przychodzą do Ciebie goście. To właśnie takie zachowanie jest gwarancją naszego bezpieczeństwa.

 

Ubezpieczenie

Niezależnie od zgromadzonego w domu majątku warto ubezpieczyć mieszkanie. Gdy dojdzie do kradzieży zapewne nie odzyskasz rodowych pamiątek, ale będziesz mieć środki na kupienie, np. telewizora czy innych elementów wyposażenia.

 

Skrzynka pocztowa

Gdy wyjeżdżasz na dłużej zostaw komuś klucz do skrzynki pocztowej. Niech listy nie zalegają w skrzynce i nie kuszą złodziei.

 

Kosztowności

Nie trzymaj w domu kosztowności i pieniędzy. Warto zdeponować je w banku lub skrytce bankowej.

 

Znaki obecności

Podczas dłuższej nieobecności poproś rodzinę, znajomych, sąsiadów, by otwierali u Ciebie okno. Warto również zadbać o to, by ktoś wieczorem zapalał u Ciebie światło. Nowszym i wygodniejszym rozwiązaniem będzie zainstalowanie urządzenia, które zapali światło z nadejściem zmroku.

 

Wzmocniona ochrona

Solidne drzwi z dobrym zamkiem,  okna z zabezpieczeniem, np. roletami antywłamaniowymi sprawią, że złodziejowi trudniej będzie dostać się do naszej przestrzeni.

 

Nowoczesne rozwiązania

Czujniki ruchu, zamki elektroniczne, wizjery nagrywające wszystko co się dzieję przed drzwiami. Dzisiaj mamy wiele rozwiązań pozwalających nam lepiej się zabezpieczyć, żeby czuć się bezpiecznie.