Przepraszamy, musisz włączyć JavaScript, aby odwiedzić tę stronę.

Pomóżmy Ukrainie przetrwać zimę!

Serce z flagą ukraińską

Zbiórka przedłużona do początku marca.  Jeszcze prawie przez miesiąc będzie kontynuowana zbiórka funduszy na zakup odzieży zimowej dla ofiar wojny w Ukrainie, prowadzonej przez Instytut Bezpieczeństwa i Rozwoju Międzynarodowego oraz RMF FM.

 

LINK DO ZBIÓRKI: https://zrzutka.pl/g35vpu

 

Fundacja Instytut Bezpieczeństwa i Rozwoju Międzynarodowego od wielu miesięcy wspiera Ukraińców zarówno uchodźców w Polsce, jak i tych, którzy walczą z agresywnym okupantem - Federacją Rosyjską.

 

W Polsce Fundacja organizuje pomoc socjalną, wspiera Ukraińców przez poszukiwaniu miejsc zakwaterowania, pomaga nowoprzybyłym w odnalezieniu się w naszym kraju, przekazuje żywność, środki medyczne, sanitarne i inną pomoc socjalną, prowadzi kursy języka polskiego. Dostarcza pomoc humanitarną Ukraińcom przebywającym w ich kraju. Znaczna część tej pomocy dociera bezpośrednio do walczących żołnierzy i ich rodzin.

 

Tym razem zgodnie z prośbami płynącymi z Ukrainy Fundacja BIRM organizuje zbiórkę pieniędzy na zakup odzieży zimowej dla tych, którzy są ofiarami tej wojny. Zniszczone przez okupantów elektrownie i elektrociepłownie, braki surowców energetycznych, zbombardowane i zniszczone rakietami osiedla mieszkaniowe powodują, że będzie to trudny czas dla Ukrainy. Ale szczególnie trudny będzie dla ofiar tej wojny, osób poszkodowanych, rannych, tych którzy stracili domy, albo pozostają w zrujnowanych domach bez ogrzewania i prądu.

 

Organizacje międzynarodowe pomagają w zabezpieczeniu tych, którzy walczą, a wolontariusze Fundacji chcą, wraz ze wszystkimi ludźmi dobrej woli, pomóc przetrwać tę trudną zimę tym Ukraińcom, którzy nie są w stanie sami zapewnić sobie nawet podstawowych warunków na najbliższy trudny czas.

 

Organizowana jest zbiórkę pieniędzy na zakup odzieży zimowej dla osób poszkodowanych z terenów objętych walkami z obwodu chersońskiego, zaporoskiego, dniepropietrowskiego, mikołajewskiego i charkowskiego.

 

Za zebrane pieniądze Fundacja zamierza zakupić:

  • 3 tysiące pakietów zawierających komplet "Safe Winter" (duży śpiwór extreme, termoaktywną bieliznę (długie spodnie, podkoszulek z długim rękawem), buty zimowe, spodnie zimowe, kurtka zimowa, rękawice, czapka, skarpety
  • 2 tysiące małych pakietów komplet "Safe Winter" (śpiwór extreme, termoaktywna bielizna (długie spodnie, podkoszulek z długim rękawem)

 

Wsród poszkodowanych ofiar wojny w Ukrainie jest wiele dzieci, samotnych matek i starców.

 

Zakupiona dla nich odzież zimowa jest na wagę ich zdrowia i życia. Ważna jest każda złotówka. Każdy z nas może pomóc przetrwać tę zimę poszkodowanym Ukraińcom - ofiarom tej strasznej wojny.

 

 

Pieniądze można wpłacać na podane konto zbiórki lub konto naszej Fundacji na numer: 92 1140 2004 0000 3402 7885 4014 z dopiskiem "Safe Winter".