Przepraszamy, musisz włączyć JavaScript, aby odwiedzić tę stronę.

Czym kierować się w wyborze okularów przeciwsłonecznych?

Okulary przeciwsłoneczne leżące na piasku. W tle woda i niebo.

Słońce grzeje u nas już dość mocno i co raz częściej będziemy potrzebować okularów przeciwsłonecznych. Jak je wybrać i na co powinniśmy zwracać uwagę?

 

Najczęściej interesuje nas design okularów. Myślimy czy lepiej nam w tych czy innych oprawkach. Zapominamy o najważniejszym funkcji okularów. Okulary przeciwsłoneczne powinny przede wszystkim chronić nasze oczy przed szkodliwym promieniowaniem UV.

 

Zastosuj poniższe zasady a Twoje oczy Ci podziękują

 

Wybierz okulary  z polaryzacją

Właśnie ta funkcja pozwala blokować światło odpijające się od jasnych powierzchni, np.  piasku oraz cząsteczek wody w powietrzu. Ten rodzaj okularów nie tylko pozwala na lepszy kontrast widzenia, ale zapewnia 100% ochrony przed promieniami słonecznymi. Dzięki polaryzacji widzimy wszystkie barwy wyraźniej.

 

Kupuj okulary przeciwsłoneczne z filtrem UV400

Promienie UVA są najbardziej szkodliwe dla naszych oczu – aż 97% promieniowania dociera na ziemię. Dlatego to przede wszystkim przed nim powinniśmy chronić nasze oko. Okulary z filtrem UV400 pochłania 100% szkodliwego promieniowania i zapewnia pełną ochronę oczu.

 

Dobierz odpowiedni kolor soczewki

Kolor soczewki w okularach to sprawa kluczowa i wbrew pozorom nie tylko walor estetyczny. Każdy z kolorów ma swoje zalety, a jego dobór pozwala w odpowiedni sposób postrzegać barwy, które przekłamuje ludzkie oko.

 

Szare soczewki – neutralne, pozwalają widzieć barwy  najbardziej uniwersalnie. Doskonałe dla kierowców.

 

Brązowe soczewki – chłoną niebieskie światło, dzięki czemu poprawiają kontrast i ostrość. Szczególnie polecane dla osób o wrażliwych oczach.

 

Złote lub żółte –  zwiększają kontrast i rozjaśniają; pozwalają doskonale widzieć w złych warunkach pogodowych oraz po zmroku

 

Czerwone lub różowe –  doskonałe, gdy światło nie jest pełne, np. rano lub wieczorem.

 

Kupuj okulary w sprawdzonych miejscach

Okulary kupione ze straganu lub sklepu kosmetycznego to na pewno nie jest dobre rozwiązanie. Okulary bez filtra powodują, że źrenice, zamiast się zwężać, będą się rozszerzać. I w ten sposób do wnętrza oka dotrze więcej szkodliwych promieni słonecznych. Chcąc naprawdę zadbać o oczy kupuj w sprawdzonych miejscach m.in. w salonach optycznych lub sklepach specjalistycznych.