Przepraszamy, musisz włączyć JavaScript, aby odwiedzić tę stronę.

Aktywny Senior w Markach

Aktywny senior w Markach.

Po wakacjach w Markach ruszyły zajęcia ogólnorozwojowe.. Mareccy seniorzy mogą bezpłatnie skorzystać z zajęć pod okiem trenera.

 

Zdrowy kręgosłup – podstawowym celem tych zajęć jest poprawa ruchomości kręgosłupa, oraz zadbanie o kondycję mięśni i struktur okołostawowych. Seniorzy mogą pozbyć się dolegliwości bólowych kręgosłupa i rozwiązywać dotychczasowe problemy takie jak: skrzywienia i kompensacje, które utrudniają codzienne funkcjonowanie. Na czas zajęć uczestnicy otrzymują niezbędne przybory takie jak maty do ćwiczeń, rollery, piłeczki lacrosse.

 

Nordic walking - polega na marszu z użyciem kijów. Ćwiczenia wykonywane podczas treningu, mają w sobie elementy ogólnorozwojowe, koordynacji ruchowo wzrokowej oraz zdrowego kręgosłupa.

 

Fitness - poprawia samopoczucia i dzięki temu obniża ryzyko depresji, pomaga utrzymać sprawność fizyczną. Są to zajęcia, których celem jest wprowadzenie ruchu do życia seniorów. Treningi są prowadzone przy muzyce, która nadaje tempo wykonywanym ćwiczeniom i pozwala osiągnąć umiarkowane tętno wśród uczestników.

 

Trening pamięci i koncentracji – zabawa poprzez ruch i rytm, zapamiętywanie poprzez skojarzenia i żonglowanie.  Korzystnie wpływa na koncentrację, cierpliwość, samoświadomość i koordynację ruchową

 

Warsztaty kreatywne – tworząc różne „bibeloty” seniorzy mogą poprawić zręczność, koordynację mięśni i  sprawność intelektualną.  Podczas spotkań powstają między innymi pudełka dekoracyjne, ozdobne doniczki, ramki, słoiki, elementy dekoracji domu lub niebanalne upominki.

 

Rozmówki angielskie - zajęcia, których celem jest nauka języka angielskiego od podstaw. Nauka ukierunkowana jest na rozwinięcie umiejętności komunikacyjnych, które seniorzy mogą napotkać w trakcie codziennych sytuacji. W ramach zajęć uczestnicy otrzymują materiały dydaktyczne, które krok po kroku wprowadzają ich w słownictwo, angielskie czasy, gramatykę, ćwiczenia mówienia i pisania, oraz odkrywanie różnic kulturalnych między Polską a krajami anglojęzycznymi.

 

Zajęcia sportowe dla seniorów prowadzone są w  różnych lokalizacjach m.in. Parku Wolontariuszy, w sali i na boisku przy Zespole Szkół nr 2 przy ul. Wczasowej 5 na Strudze, jak też w Szkole Podstawowej nr 2 przy ul. Szkolnej 9.

 

Pozostałe zajęcia jak rozmówki angielskie, trening pamięci i koncentracji, warsztaty kreatywne i fitness będą prowadzone stacjonarnie w Centrum Aktywności Fabryczna 3.

 

Na większość zajęć będą obowiązywały zapisy ze względu na ograniczoną liczbę miejsc.

 

Zapisy na zajęcia pod nr tel. 22 129 11 83 lub w CAF3 przy ul. Fabrycznej 3.

 

Harmonogram zajęć:

Poniedziałek – Nordic Walking, godz. 9:00 – 10:30 (Park Wolontariuszy)

Wtorek – zajęcia kreatywne/ trening pamięci i koncentracji/ rozmówki angielskie/fitness  godz. 10:00 – 15:00 (CAF3, ul. Fabryczna 3)

- kawiarenka 9:00 – 15:30;

Środa – Zdrowy Kręgosłup, godz. 17:00 – 18:30  (SP 2, ul. Szkolna 9)

Czwartek – Nordic Walking, godz. 16:30 – 18:00 (Boisko przy ZS nr 2 ul. Wczasowa 5)

Piątek - Zdrowy Kręgosłup, godz. 17:00 – 18:30 (ZS nr 2 ul. Wczasowa 5)

 

Aktywny Senior w Markach to zadanie współfinansowane ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego i miasta Marki.

 

Za: http://www.marki.pl/aktualnosc-11932-aktywny_senior_rusza_od_wrzesnia

 

Kategoria