Przepraszamy, musisz włączyć JavaScript, aby odwiedzić tę stronę.

IV Przegląd Artystyczny Twórczości Osób Starszych - relacja

Seniorki I Seniorzy są kreatywni, utalentowani, odważni i mają niesamowity dystans do siebie - potwierdził to IV Przegląd Artystyczny Twórczości Osób Starszych zorganizowany przez Mazowieckie Centrum Polityki Społecznej w dniach 3 i 4 listopada.

W te dwa jesienne dni sala konferencyjna w hotelu Focus  w Warszawie zamieniła się w seniorską scenę artystyczną. Mazowieccy seniorzy zaprezentowali swoje niesamowite talenty w trzech kategoriach:

  • taneczno-muzycznej
  • teatralno- poetyckiej
  • kabaretowo-monologowej.

Wydarzenie oficjalnie otworzyła Elżbieta Lanc (członkini Zarządu Województwa Mazowieckiego), wraz z Elżbietą Bogucką (Pełnomocniczką Zarządu Województwa Mazowieckiego do spraw Polityki Senioralnej).

Obraz

Elżbieta Lanc w ciepłych słowach zwróciła się do tłumnie zgromadzonych uczestników

Ja od dziesięciu lat sercem jestem z Wami!

Te słowa zebrały gromkie brawa.

W wydarzeniu udział wzięli również Mariusz Budziszewski (Zastępca Dyrektora MCPS-u) oraz poseł Piotr Kandyba, który do tej pory jako radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego aktywnie angażował się w politykę senioralną na Mazowszu.

Obraz

Na scenie wystąpiło wielu utalentowanych artystów-seniorów. Rozbrzmiewały przepiękne piosenki, rozśmieszały wszystkich kabaretowe popisy, cała sala nuciła polskie szlagiery, podziwialiśmy akordeonowe popisy.

Zachęcamy do obejrzenia naszej fotorelacji.

Celem tego przedsięwzięcia jest między innymi: popularyzacja dorobku artystycznego seniorów, wymiana doświadczeń i budowanie więzi w środowisku ludzi „złotego wieku”, a także pielęgnowanie tradycji artystycznych.