Przepraszamy, musisz włączyć JavaScript, aby odwiedzić tę stronę.

Płocka wiosna dla Seniora

Zaproszenie na powitanie wiosny

23 marca w Płocku odbędzie się oficjalne powitanie wiosny.

Z okazji budzenia się przyrody do życia władze Płocka i przedstawiciele organizacji senioralnych w mieści chcą „ obudzić” z zimowego snu wszystkich seniorów.

 

Prezydent Płocka Andrzej Nowakowski wraz z Płocką Radą Seniorów zapraszają wszystkich seniorów do wspólnego powitania wiosny.

 

– Zależy nam na tym, by zimowy, letargiczny czas zakończyć i oficjalnie zainaugurować wiosenno-letnie inicjatywy senioralne. Chcemy zachęcić emerytów i rencistów, zarówno tych aktywnych, jak i tych pozostających do tej pory w domach, do korzystania z oferty płockich organizacji senioralnych, klubów osiedlowych, czy Centrum Aktywności Seniora – mówi prezydent Andrzej Nowakowski.

 

– Rada Seniorów wyznaczyła sobie w tym roku bardzo ambitne wyzwanie: uaktywnić tych mieszkańców, którzy dotychczas nie mieli okazji bądź możliwości udziału w inicjatywach senioralnych albo nie wiedzieli o ofercie organizacji trzeciego wieku – wyjaśnia Andrzej Markowski z Płockiej Rady Seniorów.

 

Kiedy:

23 marca o godz. 16.00

Gdzie:

Przed ratuszem.

 

Następnie roztańczony i rozśpiewany korowód, w towarzystwie Harcerskiego Zespołu Pieśni i Tańca „Dzieci Płocka”, przemaszeruje na bulwary wiślane. Tam, zgodnie z tradycją, utopi marzannę, a „Dzieci Płocka” wykonają słowno-muzyczną inscenizację „Gaiczek zielony”.

Z kolei seniorzy zatańczą tańce ludowe.

 

Dla niezrzeszonych seniorów będzie to okazja do nawiązania nowych kontaktów, być może do zainteresowania się ofertą zajęć, warsztatów, spotkań czy wykładów, które realizują płockie organizacje senioralne.

 

Za: https://nowy.plock.eu/mieszkaniec/plockie-powitanie-wiosny-23-marca/

 

Kategoria