Przepraszamy, musisz włączyć JavaScript, aby odwiedzić tę stronę.

Warszawskie Dni Seniora 2023

Warszawskie Dni Seniora

Od 22 września aż do 15 października w całej Warszawie  potrwa największe święto seniorów na Mazowszu – Warszawskie Dni Seniora.

Na osoby starsze czekają organizowane w całym  mieście spotkania, koncerty, warsztaty, projekcje filmowe, aktywności sportowe i artystyczne oraz wiele innych propozycji!

 

Kiedy: 23.09 godzina 11.00-13.15

Gdzie: al. Jana Pawła II 57, Klubokawiarnia Jaś i Małgosia.

Spotkanie ma miejsce w Sali Projekcyjnej - na dolnym poziomie lokalu. Zejście schodami - bez windy - nie jest przystosowane dla potrzeb osób niepełnosprawnych.

 

Jednym z wydarzeń jest opowieść „O kawie, kawiarniach i kofeinie – od ziarenka do filiżanki”. Maciej Marks, współwłaściciel Jasia i Małgosi opowie o rodzajach i pochodzeniu kawy, jej historii i historii kawiarni, botanice i zawartej w kawie kofeinie. Zapozna Państwa z sposobami wypalania oraz obróbki ziaren - dowiecie się, jaki mają wpływ na aromat i smak kawy. Poznamy drogę ziarenka kawy od plantacji do filiżanki. Wykład bez wątpienia będzie idealnym początkiem przygody z kawą, jest też świetną pozycją dla pasjonatów, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę. Stanowi doskonały wstęp do drugiego wykładu o domowych metodach przygotowywania kawy, który odbędzie się w kolejną sobotę 30.09.24 o 11.00.

 

Kiedy: 23 września sobota, godz. 10:00 - 12:00

Gdzie: Mokotowskie Centrum Integracji Mieszkańców,  Jana Pawła Woronicza 44A

Warsztat tworzenia mydełek glicerynowych

 

Kiedy: 25 września, godz. 16.00-17.00

Gdzie: Urząd Dzielnicy Rembertów m.st. Warszawy, al. gen. Chruściela 28

Wykład – Miasta i miasteczka Mazowsza, ich tajemnice i zagadkowe historie. Wydarzenie odbędzie się w sali konferencyjnej  Urzędu Dzielnicy Rembertów  m.st. Warszawy. Wstęp wolny.

 

Kiedy: 30 września od godziny 12:00

Gdzie: Plac Bankowy 3/5

 

Oficjalne otwarcie imprezy odbędzie się w samo południe na Placu Bankowym, następnie międzypokoleniowy korowód przejdzie ulicą Marszałkowską do Parku Świętokrzyskiego g.

 

 

Kiedy: 30 września od godziny 12:00

Gdzie: Park Świętokrzyski

Międzypokoleniowy Jarmark na którym m.in. w ramach projektu "Pora na Seniora" specjaliści z Urzędu Pracy m.st. Warszawy opowiedzą o Senioralnym Biurze Karier. To wyjątkowa okazja, żeby poznać ekspertów, uzyskać cenne informacje i skonsultować się w kwestiach związanych z rynkiem pracy dla seniorów.

 

 

Więcej informacji na stronach poszczególnych dzielnic oraz na https://cam.waw.pl/wydarzenia-warszawskie-dni-seniora/

 

 

 

 

Kategoria