Przepraszamy, musisz włączyć JavaScript, aby odwiedzić tę stronę.

Od czego należy zacząć naukę nowego języka ?

Wieża Eiffla panorama

Liczne badania potwierdzają, że nauka nowego języka angażuje nasze procesy poznawcze i może uchronić nas przed chorobami neurodegeneracyjnymi.   

Kluczowe przy nauce nowego języka jest wyznaczenie celu. Po pierwsze zastanów się, ile czasu zajmie Ci przyswojenie nowego materiału. Następnie ustal, czy Twój cel jest realny i ile minut w ciągu doby możesz przeznaczyć na przyswajanie nowego słownictwa. Jeśli już to zrobisz, zapisz swj cel na kartce i monitoruj postępy. 

Jedną z popularnych metod, którą możesz zastosować jest metoda 3x15. W praktyce oznacza to, że 3 razy dziennie przez 15 minut powtarzasz wybrane przez Ciebie zagadanienia językowe. Systematyczność zapewni szybkie efekty i postępy w nauce, a także motywację do dalszej pracy. Co więcej, jak pokazują badania psychologiczne, człowiek uczy się przez obserwację i skojarzenia. Postaraj się kojarzyć nowo poznane przez Ciebie słownictwo. Do najczęściej stosowanych technik uczenia się nowego materiału należy technika, która polega na naklejaniu na przedmiotach, których nazw należy się nauczyć, karteczek z ich odpowiednikami w języku obcym, dzięki temu szybko skojarzysz słownictwo z wizualną reprezentacja obiektów w świecie rzeczywistym. Nasz umysł potrzebuje uporządkowania abstrakcyjnych słów, z przedmiotami i zjawiskami, które może osadzić w znanym nam kontekście. 

Co jeszcze możez zrobić?

  • Otwórz się na korzystanie z nowych technologii. W internecie dostępne sa darmowe ćwiczenia interaktywne, które wykorzystują działanie sztucznej inteligencji. 
  • Zadbaj o motywację. Nauka bywa frustrująca, jeśli nie widzimy szybko jej efektów. Pamiętaj, aby stosować pozywne wzmocnienia, nagrody, dzięki którym będziesz czuł, że zbliżasz się do celu. 
  • Zapoznaj się z kulturą kraju, którego język przyswajasz. Znacznie łatwiej uczyć się języka, będąc zapoznanym z kulturą i obyczajami danego kraju. 
Kategoria