Przepraszamy, musisz włączyć JavaScript, aby odwiedzić tę stronę.

Czyszczenie pralki

Pralka.

Pralka jej to jedna ze zmór pań domu. Ciągła ekspozycja na wodę sprawia, że borykamy się z brudem. Efektem tego jest odrażający wygląd pralki, a często także nieprzyjemny zapach.

 

Najważniejsze zasady czyszczenia pralki.

 

W zasadzie jest tylko jedna najważniejsza zasada czyszczenia pralki i brzmi ona:

 CZYŚĆ JĄ REGULARNIE

Właśnie dzięki owej regularności możemy nie gromadzić kamienia, brudu i pleśni.

 

Jak czyścić pralkę?

 

W sklepach znajdziemy bardzo wiele produktów, które służą czyszczeniu i pielęgnacji.  Najlepsze jednak produkty znajdziemy we własnej kuchni. Jak zatem wyczyścić pralkę domowymi sposobami? Święta trójca pomagająca w czystości każdej pralki to: soda oczyszczona, kwasek cytrynowy i ocet.

 

Czyszcząc pralkę zadbaj o kilka elementów: po pierwsze pojemnik na proszek i płyn do płukania,  po 2 filtr,  po 3 bęben pralki.

 

  1. Pojemnik na proszek i płyn do płukania

Wyjmij dozownik z pralki. Namocz go, ponieważ na pewno znajdują się na nim zaschnięte pozostałości proszku i płynu. Po namoczeniu brud będzie sam idealnie odchodził. Weź gąbkę i wszystko dokładnie umyj. Gdy zauważysz pleśń, użyj kwasku cytrynowego.  Przetrzyj całość, wypłucz. I pozostaw pojemnik do całkowitego wyschnięcia. Dopiero potem umieść go w pralce ponownie.

  1.  Filtr

Filtr, podobnie jak cała pralka, wymaga regularnego czyszczenia. Znajdziesz go na dole pralki. Odkręć go – wcześniej podłóż szmatki lub naczynia. Usuń filtr, oczyść go, umyj i włóż ponownie.

  1. Bęben

Czyszcząc pralkę nie zapomnij o jej odkamienianiu. Doskonale nadaje się do tego ocet, który wypłukuje kamień  nie tylko z przednich części, ale również z innych elementów pralki.

Do dozownika na proszek wlej około 2 l octu i włącz cykl prania na 90°.

Uszczelkę przy bębnie warto wyczyścić sodą oczyszczoną. W zakamarki uszczelki wsyp sodę, spryskaj całość ciepłą wodą i pozostaw na kilka minut. Następnie zbierz cały brud za pomocą ręcznika.