Przepraszamy, musisz włączyć JavaScript, aby odwiedzić tę stronę.

Jabłuszko pełne snów

Jabłka

Najbardziej jesienny owoc – jabłko. Każdej jesieni zachwyca swoim smakiem i różnorodnością.

Na świecie jest ponad 7 tysięcy odmian, które wyróżniają się smakiem, kolorem i wielkością. Jabłka mają różne konsystencję miąższu -mogą być twarde i soczyste bądź mączyste i miękkie.

W zależności od odmiany możemy je wykorzystywać w kuchnia na wiele sposobów.

 

Popularne odmiany jabłek

 

Szara reneta

Obraz

Jedna ze starszych odmian jabłek, które swoim wyglądem nie zachęcają do jedzenia. Winny zapach, matowa szaro-zielona skóra pozwala rozpoznać ją bez problemu.

Szarlotka z tej odmiany jabłek jest wyborna. Wypieki, przetwory, jabłka suszone z szarej renety są idealne.

 

Gala

Obraz

Zimowe, słodkie czerwone jabłko ma wielu zwolenników. Błyszcząca skóra, chrupkość, soczystość oraz aromat sprawiają, że z jabłek tych powstają smaczne soki i idealny dodatek do sałatek.

 

Ligol

Jabłka Ligol idealnie nadają się do jedzenia na surowo i do sałatek. Ich skórka jest twarda, błyszcząca i sprawia wrażenie tłustej w dotyku. To słodkie jabłko z nutą kwaskowatości.

 

Lobo

Obraz

 Gładkie, błyszczące duże owoce słynną z soczystości i kruchości. Lobo sprawdzą się w deserach i do jedzenia na surowo. To jabłka kwaskowate o delikatnie zauważalnym słodkim smaku i słabym aromacie.

 

Champion

Obraz

To moje ulubione jabłka – soczyste i lekko kwaskowate. Zaletą tych owoców jest ich wielkość – akurat do schrupania. Z championów powstają idealne konfitury i musy.

 

Antonówka

Obraz

Jeżeli weźmiesz to jabłko do ręki, poczujesz jego intensywny zapach. Owoc cechuje jasnożółta, błyszcząca skórka, Kruchy miąższ, kwaskowatość – właściwy owoc do soków lub ciast.

 

Cortland

Obraz

Soczyste, kruche o winno-korzennym smaku mają wielu fanów. To najpopularniejsze jabłka deserowe.

 

Delikates

Obraz

Najbardziej uniwersalna odmiana jabłek- możliwa do wykorzystania w każdej postaci. Kruche o śnieżnobiałym miąższu z gładką zielono-żółtą skórką.

 

Papierówka

Obraz

Klejnot w koronie. Delikatne, łatwe do uszkodzenia owoce, wymagają szczególnej ostrożności w transporcie. Jasnożółte jabłko, którego smak zależy od jego dojrzałości. Smak dzieciństwa wielu z nas.

Z papierówek już nasze babcie gotowały najlepsze kompoty.