Przepraszamy, musisz włączyć JavaScript, aby odwiedzić tę stronę.

Beksiński w Radomiu

Wystawa obrazów Beksińskiego w Radomiu - zaproszenie.

Wystawa

 

Dzieła jednego z najbardziej intrygujących współczesnych artystów zawitały do Radomia. W  Kamienicy Deskurów można już oglądać wystawę malarza. Wystawa, składająca się kilkudziesięciu dzieł, w tym ośmiu nieznanych szerokiej publiczności obrazów artysty, zorganizowana została -przez Resursę Obywatelską, dzięki uprzejmości Muzeum Okręgowego w Toruniu oraz Muzeum Okręgowego w Bydgoszcz.

Obrazy, fotografie, fotomontaże, grafiki komputerowe i wystawa multimedialna. To wszystko można zobaczyć w czasie radomskiej wystawy.

Oprócz obrazów można na wystawie zobaczyć prawie 90 fotografii. Prace fotograficzne, ale zmodyfikowane komputerowo, które robił w latach 1997 – 2000 oraz nieco grafik.

Wystawa multimedialna „Human Condition” Beksiński Multimedia Exhibition zabiera zwiedzających w klimatyczną podróż przez twórczość artysty. Poprzez doświadczenia VR można odbyć drogę „do środka” obrazów Zdzisława Beksińskiego. Na wystawę został przygotowany również specjalny pokaz obrazów w 3D.

 

Kuratorem wystawy jest Laura Kosiniak z Działu Muzealnego Resursy Obywatelskiej.

 

Partnerami wydarzenia są: Muzeum Okręgowe w Toruniu, Muzeum Okręgowe w Bydgoszczy i Fundacja Beksiński.

 

Ekspozycję będzie można oglądać do 4 czerwca.

 

Bilety można nabywać online na stronie www.beksinskiwradomiu.pl. Wejściówki są dostępne również na miejscu, w Kamienicy Deskurów.

Ekspozycja „Beksiński w Radomiu” będzie czynna od wtorku do piątku od 13.00 do 20.00 oraz w soboty i niedziele od 12.00 do 20.00. Ostatnie wejście na wystawę o godz. 19.00.

 

O Beksińskim

 

Zdzisław Beksiński urodził się w 1929 roku. Był architektem, fotografikiem, grafikiem i malarzem. Jego prace, pełne tajemniczej atmosfery i symboli oraz różnych, często mrocznych postaci, znane są dziś na całym świecie. O swoich dziełach często mówił, że pragnie malować tak „jakby fotografował marzenia i sny”. Artysta został zamordowany w swoim mieszkaniu w Warszawie w 2005 roku.

 

 

Kategoria