Przepraszamy, musisz włączyć JavaScript, aby odwiedzić tę stronę.

Europejski Dzień Seniora

20 października - Europejski Dzień Seniora

Co roku 20 października obchodzimy Europejski Dzień Seniora!

Jest to świetny moment, aby zastanowić się, jakie potrzeby mają osoby starsze, czego od nas oczekują, jak możemy pomóc spełniać ich marzenia. Ważne jest, aby młodsze pokolenia nie zapominały, ze właśnie od osób starszych warto czerpać wiedzę i doświadczenie. Seniorzy to grupa społeczna, o którą warto dbać i aktywizować.

Europejski Dzień Seniora został ustanowiony, aby kształtować społeczne postrzeganie osób starszych, aby wyznaczać kierunki działań i motywować społeczeństwo do zapewnienia seniorom i seniorkom godnych warunków życia poprzez zapewnienie profesjonalnej opieki medycznej, oferty sportowej i kulturalnej.

Na szczególną uwagę zasługują seniorzy znajdujący się w trudnych warunkach, gdzie samotność, izolacja, brak samodzielności powoduje, że my jako społeczeństwo, instytucje czy ngosy mamy ważne zadanie do wykonania. Nie bądźmy obojętni na los osób starszych. Okazujmy im zrozumienie. Oferujmy pomoc. Pomagajmy!

Z okazji tego szczególnego Dnia życzymy wszystkim Seniorom i Seniorkom dużo zdrowia, radości, spełnienia tych najmniejszych nawet marzeń i dużo energii i samodyscypliny!!!

Kategoria