Przepraszamy, musisz włączyć JavaScript, aby odwiedzić tę stronę.

Weekend seniora z kulturą

Zaproszenie do udziału w akcji: 'Weekend seniora z kulturą"

W dniach 29 września – 1 października w województwie mazowieckim odbędzie się weekend seniora z kulturą. W tym czasie przygotowano wiele darmowych atrakcji kulturalnych lub takich za które będzie trzeba zapłacić symboliczną kwotę.

 

Jedną z propozycji przygotowało Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku proponujące spędzenia czasu ze sztuką.

 

29.09.2023 godz. 15:00

Warsztaty tworzenia biżuterii

miejsce: Muzeum Rzeźby Współczesnej

 

Każdy uczestnik będzie miał możliwość wykonania wymarzonej ozdoby dla siebie lub dla kogoś bliskiego. Naszyjniki, zawieszki, bransoletki, pierścionki, sygnety, a może spinki do mankietów? Sami zaprojektujecie i wykonacie unikatowe arcydzieła!

 

30.09.2023 godz. 11:00

Oprowadzanie

miejsce: Pałac Józefa Brandta

Podczas zwiedzania usłyszymy historię dworu i jego mieszkańców. Wchodząc do wnętrz pałacu, przeniesiemy się w czasie do XIX wieku, a dzięki opowieściom przewodnika dowiemy się, jak toczyło się życie na orońskich ziemiach.

Po spotkaniu z historią zaprosimy Państwa do zwiedzania najnowszej wystawy „One”, na której prezentowane są prace dwóch młodych artystek: Zuzy Golińskiej i Izy Tarasewicz.

 

Warsztaty ceramiczne godz. 13:00

miejsce: Muzeum Rzeźby Współczesnej

Podczas zajęć poznamy technikę, technologię i materiały wykorzystywane w pracy ceramika. Pracując w glinie, zapoznamy się kołem garncarskim i stworzymy własną ceramikę.

 

1.10.2023

Warsztaty rodzinne – „Ahoj przygodo!”

  • godz. 11:30
  • godz. 14:00

miejsce: Muzeum Rzeźby Współczesnej

Wspólnie podążymy śladami jednego z Patronów Roku 2023, wybitnego polskiego podróżnika i odkrywcy, który jako pierwszy Polak indywidualnie okrążył świat Pawła Edmunda Strzeleckiego. Uzbrojeni w szkła powiększające zagłębimy się w tajemniczy świat orońskiego parku, zbierzemy materiał badawczy, aby wykonać organiczną pracę plastyczną.

 

Cena:

W dniach 29 września – 1 października 2023 r. wszyscy seniorzy otrzymują bilet specjalny (2 zł),  który upoważnia do uczestnictwa w aktywnościach organizowanych w Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku, tj. warsztatach tworzenia biżuterii, oprowadzaniu, warsztatach ceramicznych oraz warsztatach rodzinnych.

Wszystkie osoby towarzyszące seniorom otrzymują w tych dniach ulgowy bilet wstępu (7 zł), dzięki któremu mogą zwiedzać Centrum oraz uczestniczyć w oprowadzaniu (30.09.2023).

Za warsztaty osoby towarzyszące płacą zgodnie z cennikiem.

 

Na warsztaty obowiązują zapisy:

edukacja@rzezba-oronsko.pl lub pod nrem tel. + 48 618 40 27 w. 59, 18

Uwaga! Pierwszeństwo w zapisach mają seniorzy!

 

Po warsztatach w kawiarni, znajdującej się w Domu Rzeźbiarza, będzie można napić się pysznej kawy i zjeść sezonowe ciasto w okazyjnej cenie.

 

a

Kategoria